Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Centrum Business in Małopolska

Przejdź do - Centrum Business in Małopolska

Centrum Business in Małopolska - partner Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, prowadzący zintegrowany system obsługi inwestorów (one – stop – shop), w ramach którego współpracują Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Województwo Małopolskie oraz Krakowski Park Technologiczny.

W jednym miejscu podejmowane są działania mające na celu kompleksowe przygotowanie oferty inwestycyjnej regionu Małopolski oraz Krakowa. Głównym zadaniem jest wspieranie inwestorów zarówno zagranicznych jak i krajowych zainteresowanych lokowaniem nowych inwestycji na terenie Małopolski oraz wspieranie eksportu i ekspansji zagranicznej małopolskich przedsiębiorstw.

Centrum jest źródłem aktualnych danych o gospodarce regionu, posiada największą bazę terenów inwestycyjnych w Małopolsce, a także wspiera rozwój przedsiębiorczości w regionie i skutecznie buduje pozytywny wizerunek polskich firm za granicą. Centrum promuje ponadto małopolski biznes oraz  posiada wiedzę i doświadczenie by pomóc małopolskim przedsiębiorcom zaistnieć na rynkach zagranicznych.

Obsługa inwestora w Centrum polega przede wszystkim na opracowaniu oferty obejmującej sugerowane lokalizacje inwestycji, informacje na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej, kosztów pracy, możliwości pozyskania pracowników czy możliwości skorzystania z funduszy wsparcia inwestycji lub przedsiębiorczości. Centrum umożliwia dostęp do największej w regionie bazy nieruchomości inwestycyjnych oraz bazy danych przedsiębiorstw eksportowych i kontrahentów zagranicznych.

 

O sukcesji z olkuskimi przedsiębiorcami

Przejdź do - O sukcesji z olkuskimi przedsiębiorcami

O tym, jak ważne jest odpowiednio wczesne zaplanowanie sukcesji w firmie rodzinnej, opowiadali specjaliści w tej dziedzinie na spotkaniu zorganizowanym 27 stycznia przez burmistrza Romana Piaśnika i olkuski oddział Izby Przemysłowo-Handlowej. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpień o podstawach planowania sukcesji oraz debaty na temat roli fundacji rodzinnych i rad nadzorczych w firmach rodzinnych.

Zainwestuj w Strefie Aktywności Gospodarczej w Olkuszu

Przejdź do - Zainwestuj w Strefie Aktywności Gospodarczej w Olkuszu

Olkuską Strefę Aktywności Gospodarczej zlokalizowaną przy ul. Wspólnej niemal w całości zajmują lokalni przedsiębiorcy z sukcesami rozwijający swoje firmy. Niekwestionowanym atutem tych terenów jest dogodna lokalizacja oraz pełne przygotowanie techniczne dla prowadzonej działalności. Z 28 ha objętych obszarem Strefy, Gmina Olkusz jest właścicielem terenu o powierzchni niecałych 3,5 ha. Być może już niedługo, gdyż w najbliższy wtorek planowane jest ogłoszenie przetargu na dwie ostatnie działki.

Olkuscy przedsiębiorcy docenieni – gala Trojaka Olkuskiego

Przejdź do - Olkuscy przedsiębiorcy docenieni – gala Trojaka Olkuskiego

8 czerwca 2018 roku w olkuskim Centrum Kultury wręczone zostały statuetki nagrody burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla przedsiębiorców Trojak Olkuski. Laureatami zostały firmy, które wyróżniają się wysoką jakością prowadzonej działalności, dużą troską o klientów i pracowników oraz innowacyjnością. W tegorocznej edycji burmistrz Roman Piaśnik odznaczył dwa przedsiębiorstwa: „SPOŁEM” Powszechną Spółdzielnię Spożywców w Olkuszu oraz Noble Group Wojciechowski sp. j. – właściciela marki Noble Lashes. Biznesowy charakter spotkania stanowił również idealną okazję do podziękowań sponsorom Święta Srebra – Dni Olkusza 2018.

„Trojak Olkuski” dla przedsiębiorców – trwa przyjmowanie zgłoszeń

Przejdź do - „Trojak Olkuski” dla przedsiębiorców – trwa przyjmowanie zgłoszeń

Ruszył nabór kandydatów do kolejnej edycji Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „Trojak Olkuski”. Celem Nagrody jest promowanie najlepszych przedsiębiorców działających na terenie gminy Olkusz oraz inspirowanie ich rozwoju i promowanie postaw proinwestycyjnych. Kandydatów do Nagrody można zgłaszać do 7 maja. Zwycięzców wyłoni specjalna Kapituła, a statuetki zostaną wręczone w czerwcu.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-08-26
Data publikacji:2016-08-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:10380