OLKUSZ nakręca biznes

„Trojak Olkuski” dla przedsiębiorców – trwa przyjmowanie zgłoszeń

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

13 kwietnia 2018

Ruszył nabór kandydatów do kolejnej edycji Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „Trojak Olkuski”. Celem Nagrody jest promowanie najlepszych przedsiębiorców działających na terenie gminy Olkusz oraz inspirowanie ich rozwoju i promowanie postaw proinwestycyjnych. Kandydatów do Nagrody można zgłaszać do 7 maja. Zwycięzców wyłoni specjalna Kapituła, a statuetki zostaną wręczone w czerwcu.

- W Gminie Olkusz prężnie działa kilka tysięcy podmiotów gospodarczych. To dzięki przedsiębiorcom, ich pomysłowości, otwartości na innowacje, podejmowanym inicjatywom oraz dbałości o pracowników lokalna gospodarka ma szansę się rozwijać. Podmioty z sektora prywatnego są ważnym partnerem każdego samorządu, dlatego staramy się wspierać rodzimy biznes i ułatwiać przedsiębiorcom działalność w zakresie współpracy na każdym polu. Dzięki nagrodzie Trojak Olkuski w sposób szczególny wyróżniamy tych przedsiębiorców, którzy stanowią wzór do naśladowania – uważa Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

W pierwszej edycji nagrody Kapituła postanowiła odznaczyć dwa przedsiębiorstwa: Intermag sp. z o.o. z Olkusza oraz IMI Hydronic Engineering sp. z o.o. z Olewina. W drugiej edycji nagrodzone zostały: firma MTD Mariusz i Łukasz Dziura Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DUHEN Henryk Duraj.

Statuetki Nagrody „Trojak Olkuski” zostały zaprojektowane przez olkuską artystkę Wiolettę Sarotę-Stach. Jej symbolika nawiązuje do historii miasta oraz przedsiębiorczości.

O nagrodzie

Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „Trojak Olkuski” i „Srebrny Trojak Olkuski” (nagroda specjalna, którą może przyznać indywidualnie burmistrz) mają charakter honorowy. Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach: Przedsiębiorca Roku oraz Mikroprzedsiębiorca Roku.

Zgodnie z założeniami regulaminu, kandydaci do tej nagrody powinni między innymi: produkować wyroby lub oferować usługi cieszące się uznaniem konsumentów, stosować nowoczesne technologie produkcji oraz metody zarządzania i marketingu zapewniające sukces rynkowy, posiadać dobrą sytuację finansową i osiągać rentowność działalności gospodarczej, inwestować w rozwój firmy, miasta i regionu, stwarzać dobre warunki pracy i płacy pracownikom, podejmować działania promujące i kreujące pozytywny wizerunek Miasta i Gminy Olkusz.

Kto może zgłosić kandydata?

Kandydatów do Nagrody „TROJAK OLKUSKI” mających działalność zarejestrowaną na terenie Gminy Olkusz zgłaszać mogą organizacje, stowarzyszenia, instytucje (w tym publiczne) i członkowie Kapituły, właściciele i pracownicy firm. Karty zgłoszeniowe o przyznanie Nagrody należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „TROJAK OLKUSKI” na biuro podawcze Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1.

Wzór karty zgłoszeniowej oraz regulamin można pobrać ze stron internetowych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu (www.umig.olkusz.pl oraz inwestuj-olkusz.eu) oraz w formie papierowej w olkuskim magistracie.

Termin składania zgłoszeń upływa 7 maja 2018 roku.

 

DO POBRANIA:

Regulamin nagrody

Karta zgłoszeniowa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Statuetki

    Statuetki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-13
Data publikacji:2018-04-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4981